Mięso ryby – samo zdrowie

Ryby – choć w menu Polaków zajmują niezbyt wysokie miejsce, ich spożycie z roku na rok rośnie. Dzieje się tak z wielu powodów. Zarówno ze względu na wspaniały smak, jak i na wartości odżywcze. Dieta bez ryb bowiem jest o wiele uboższa, a ich regularne włączanie do swoich posiłków może znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania wielu chorób, a przy okazji zapewnić lepsze funkcjonowanie organizmu. Co takiego jest w rybach i które warto jeść, by zapewnić sobie zdrowsze życie? Oto najważniejsze informacje w tym właśnie temacie.

Zacząć warto od rzeczy oczywistej – ryby są doskonałym źródłem białka. Białko zaś to jeden z najważniejszych składników pokarmowych i źródło energii dla naszych mięśni. Ale to oczywiście nie wszystko. Ryby bowiem, w szczególności te morskie, są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych typu Omega – 3 oraz Omega – 6, które doskonale wpływają między innymi na pracę naszego serca oraz całego układu krwionośnego, a także na odporność. Są one również doskonałym źródłem witamin oraz minerałów i zapewniają wiele energii.

Ponadto, ryby to bogate źródło mikro- oraz makroelementów – między innymi selenu, fosforu, wapnia, magnezu czy też potasu. Zaspokajają nasze dzienne zapotrzebowanie na te składniki bardzo prosto. Najwięcej wartości będą miały ryby podawane na surowo – na przykład w sushi, a także gotowane na parze, czy też pieczone lub też grillowane. Jeżeli zaś zdecydujemy się na smażenie, zadbajmy o odsączenie nadmiaru tłuszczu – tak, by posiłek z rybą nadal był zdrowy i nie tuczył, ale dodawał energii.

Comments are closed.

 • Jesteś z Krakowa i nie wiesz gdzie kupić biżuterię ? wejdź na ten link apart i poznaj listę sklepów znajdź najbliższy.
 • Ostry ból brzucha – o czym to może świadczyć?

  48 lat ago
  Ból brzucha to nic przyjemnego, bez względu na to, czy jest słaby, czy silny. Mimo to zwykle nikt się tym nie przejmuje, ponieważ często wydaje się, że to nic takiego. W rzeczywistości sprawa może być znacznie poważniejsza, dlatego lepiej jej nie bagatelizować.
 • Ubrania stylizowane na ludowe

  48 lat ago
  Fashion folk to nic innego jak powrót do klasycznych wzorców opatrzony nowoczesnymi poprawkami lub dodatkami. Przykładem ciuchów folkowych okazują się być spódnice w tradycyjne wzory z na przykład, wystrzępionym dołem. Bardzo popularne jest też dodawanie barwnych, tradycyjnych obszyć klasycznym koszulom dla panów, które nabierają w takiej sytuacji niepowtarzalnego stylu. Z jakiego względu folklorystyczne wzory znów
 • Gdzie kupować zabawki?

  48 lat ago
  Zakup zabawek to niejednokrotnie spory wydatek. Wiele osób poszukuje tańszej alternatywy, dlatego stawia na produkty używane w dobrym stanie oraz na zakupy w sieci. Ten sposób nabywania zabawek posiada wiele plusów. Dla większości rodziców zakupy w sieci to ogromna wygoda. Nie muszą ubierać dzieci, wychodzić z domu, a towar można zamówić o dowolnej godzinie, bo