Ostry ból brzucha – o czym to może świadczyć?

Ból brzucha to nic przyjemnego, bez względu na to, czy jest słaby, czy silny. Mimo to zwykle nikt się tym nie przejmuje, ponieważ często wydaje się, że to nic takiego. W rzeczywistości sprawa może być znacznie poważniejsza, dlatego lepiej jej nie bagatelizować.

Ostry brzuch, tak zwykle nazywa się silny ból w okolicach brzucha, może świadczyć o wielu poważnych dolegliwościach – chorobach. Niekiedy wskazuje na zapalenie wyrostka robaczkowego, perforację wrzodu żołądka lub dwunastnicy, a także niedrożność lub perforację jelit. W każdym z tych przypadków nie należy zbyt długo zwlekać z wizytą u specjalisty. Należy to uczynić natychmiast. Zlekceważenie tak poważnych dolegliwości może prowadzić do równie poważnych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci. Obecnie na rynku jest bardzo dużo rozmaitych tabletek i innych leków, które pomagają uśmierzyć nawet wyjątkowo silny ból w tych miejscach. Warto za takimi się rozejrzeć. Należy jednak pamiętać, że to nie jest rozwiązanie na stałe, ale tylko na chwilę. Mimo wszystko trzeba udać się do lekarza, bo tylko ten może wskazać odpowiedni proces leczenia, a niekiedy nawet wykonać zabieg, który pozwoli uniknąć kolejnych nieprzyjemnych dolegliwości i co za tym idzie, pogorszenia stanu zdrowia.

Osoby bardzo zainteresowane tematem i te, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej, powinny koniecznie zajrzeć na stronę internetową dostępną pod adresem http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy/objawy-ostrego-brzucha, która wiele wyjaśni właśnie w tym temacie.

Comments are closed.

 • Jak wybrać odpowiednie cążki do skórek?

  48 lat ago
  Dłonie są naszym wizerunkiem, który świadczy o naszej schludności i poprawnym dbaniu o wygląd. Są również wizytówką, na którą zwracają nowo poznane osoby.Jak zatem dbać o poprawny wygląd naszych dłoni?
 • Połączenie czerni z bielą

  48 lat ago
  To połączenie przypomina nie tylko nam o arlekinach, ale i szachach, marynarzach, paskach zebry itd. Czerń i biel to bardzo klasyczne połączenie. Kto z nas nie zakładał na szkole akademia czarnej ewentualnie granatowej spódniczki, a do niej białej koszuli czy bluzki? Gra czerni i bieli to jak gra między dobrem a złem, Bogiem a diabłem,
 • Co zrobić, jeśli boli nas brzuch?

  48 lat ago
  Ból brzucha to dolegliwość, która niestety dokucza nam naprawdę bardzo często. Co można zrobić w takiej sytuacji? Pierwsze kroki należy oczywiście skierować do lekarza, który przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem i zleci niezbędne badania, na podstawie których będzie mógł zdiagnozować ostry ból żołądka. Niekiedy konieczne jest wykonanie bardziej specjalistycznych badań, na przykład gastroskopii. Silny ból