Mięso ryby – samo zdrowie

Ryby – choć w menu Polaków zajmują niezbyt wysokie miejsce, ich spożycie z roku na rok rośnie. Dzieje się tak z wielu powodów. Zarówno ze względu na wspaniały smak, jak i na wartości odżywcze. Dieta bez ryb bowiem jest o wiele uboższa, a ich regularne włączanie do swoich posiłków może znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania wielu chorób, a przy okazji zapewnić lepsze funkcjonowanie organizmu. Co takiego jest w rybach i które warto jeść, by zapewnić sobie zdrowsze życie? Oto najważniejsze informacje w tym właśnie temacie.

Zacząć warto od rzeczy oczywistej – ryby są doskonałym źródłem białka. Białko zaś to jeden z najważniejszych składników pokarmowych i źródło energii dla naszych mięśni. Ale to oczywiście nie wszystko. Ryby bowiem, w szczególności te morskie, są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych typu Omega – 3 oraz Omega – 6, które doskonale wpływają między innymi na pracę naszego serca oraz całego układu krwionośnego, a także na odporność. Są one również doskonałym źródłem witamin oraz minerałów i zapewniają wiele energii.

Ponadto, ryby to bogate źródło mikro- oraz makroelementów – między innymi selenu, fosforu, wapnia, magnezu czy też potasu. Zaspokajają nasze dzienne zapotrzebowanie na te składniki bardzo prosto. Najwięcej wartości będą miały ryby podawane na surowo – na przykład w sushi, a także gotowane na parze, czy też pieczone lub też grillowane. Jeżeli zaś zdecydujemy się na smażenie, zadbajmy o odsączenie nadmiaru tłuszczu – tak, by posiłek z rybą nadal był zdrowy i nie tuczył, ale dodawał energii.

Comments are closed.

 • Najpopularniejsze leki przeciwhistaminowe

  47 lat ago
  Czym są leki przeciwhistaminowe? Kiedy stosuje się preparaty tego rodzaju i dla kogo są one przeznaczone? Środki o działaniu przeciwhistaminowym są wybierane przez osoby, które wykazują alergie na bardzo zróżnicowane czynniki. Począwszy od najpopularniejszej alergii na pyłki traw i drzew, poprzez ukąszenia objawów, jak i składniki codziennego pożywienia alergenów może być mnóstwo. More from my
 • Kosmetyczka dla wyjazd

  47 lat ago
  Co roku pojawia się ten sam problem. Wyjeżdżamy na wakacje i potrzebujemy się spakować jak najbardziej ekonomicznie. Aby móc zabrać ze sobą wszystko, co potrzebujemy, wystarczy wybrac popularne formuły 2w1. Można więc kupić szampon i żel w jednym, jeśli jedziesz na plażę, nie musisz zabierać pilingu do stóp, bo jeśli plaża jest piaszczysta, wystarczy spacer
 • Co warto wiedzieć o udarze mózgu?

  47 lat ago
  Sprawność mózgu ma dla naszego życia priorytetowe znaczenie i trzeba o nią jak najlepiej zadbać w miarę swoich możliwości. Są jednak choroby, które mogą stanowić dla nas poważne zagrożenie, nie tylko jeśli chodzi o zdrowie danej osoby, ale również o jej życie. Do takich chorób należy między innymi udar mózgu, który zawsze jest bardzo groźny.