Mięso ryby – samo zdrowie

Ryby – choć w menu Polaków zajmują niezbyt wysokie miejsce, ich spożycie z roku na rok rośnie. Dzieje się tak z wielu powodów. Zarówno ze względu na wspaniały smak, jak i na wartości odżywcze. Dieta bez ryb bowiem jest o wiele uboższa, a ich regularne włączanie do swoich posiłków może znacznie zmniejszyć ryzyko powstawania wielu chorób, a przy okazji zapewnić lepsze funkcjonowanie organizmu. Co takiego jest w rybach i które warto jeść, by zapewnić sobie zdrowsze życie? Oto najważniejsze informacje w tym właśnie temacie.

Zacząć warto od rzeczy oczywistej – ryby są doskonałym źródłem białka. Białko zaś to jeden z najważniejszych składników pokarmowych i źródło energii dla naszych mięśni. Ale to oczywiście nie wszystko. Ryby bowiem, w szczególności te morskie, są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych typu Omega – 3 oraz Omega – 6, które doskonale wpływają między innymi na pracę naszego serca oraz całego układu krwionośnego, a także na odporność. Są one również doskonałym źródłem witamin oraz minerałów i zapewniają wiele energii.

Ponadto, ryby to bogate źródło mikro- oraz makroelementów – między innymi selenu, fosforu, wapnia, magnezu czy też potasu. Zaspokajają nasze dzienne zapotrzebowanie na te składniki bardzo prosto. Najwięcej wartości będą miały ryby podawane na surowo – na przykład w sushi, a także gotowane na parze, czy też pieczone lub też grillowane. Jeżeli zaś zdecydujemy się na smażenie, zadbajmy o odsączenie nadmiaru tłuszczu – tak, by posiłek z rybą nadal był zdrowy i nie tuczył, ale dodawał energii.

Comments are closed.

 • Zespół jelita nadwrażliwego – jak sobie pomóc

  48 lat ago
  Zespół jelita nadwrażliwego to dolegliwość ściśle związana z problemami przewodu pokarmowego. Kiedy zaczynają utrudniać codzienne funkcjonowanie, trzeba koniecznie rozpocząć walkę ze złym samopoczuciem i fizycznym dyskomfortem. W tej sytuacji najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, a później do specjalisty.
 • Ból brzucha przyczyny

  48 lat ago
  Kiedy odczuwamy ból w okolicach brzucha, na myśl nasuwa nam się pytanie – dlaczego boli mnie brzuch? W czasach, w których tak wielu ludzi choruje na straszne i poważne choroby, zwykle myślimy o najgorszym. Z jednej strony dobrze, że tego nie lekceważymy, ale z drugiej zaś też nie ma co od razu panikować, bo to
 • Ozdoby do włosów zamiast biżuterii

  48 lat ago
  Każdy strój wymaga dopełnienia jakimiś dodatkami, na przykład w postaci torebki, czy biżuterii. Naszyjniki, kolczyki, czy bransoletki, pięknie współgrają z codziennymi, jak i wieczorowymi strojami. Jednak coraz częściej biżuteria zastępowana jest przez inne dodatki. Takimi dodatkami są ozdoby do włosów. Na rynku jest mnóstwo przeróżnych form takich ozdób. Zacznijmy od opasek. Kiedyś o były tylko